Toitumisnõustamine

Toitumisnõustamise käigus uuritakse inimese toitumisharjumusi ja elustiili ning antakse erinevaid soovitusi. Toitumisnõustaja aitab toitumist tervislikumaks muuta, vajadusel pakkuda abi kaalulangetamisel ning koostada terviseseisundile vastavat menüüd. Toitumisnõustamisel on abiks ka isiku poolt täidetav toitumispäevik.

Toitumisnõustamine on vajalik, kui on soov muuta oma elustiili tervislikumaks, langetada kaalu või taastada jõudluse taset.

Toitumisnõustamine on soovitatav Inimestele, kellel on

  • Ülekaal
  • Kõrge vererõhk
  • Kõrge kolesteroolitase
  • Diabeedirisk
  • Probleemid liigestega
  • Toidutalumatus mingile toiduainele (nt. gluteen, piim)
  • Nahaprobleemid
  • Seedevaevused
  • Kroonilised haigused

Abi saavad rasedad, lapsevanemad, kelle lapsed on toitumisprobleemidega.

Aitame taimetoitlaste menüüsid tervislikuks muuta.

Ülekaaluliste nõustamisel toetutakse üldistele tervisliku toitumise soovitustele ning nendele lisaks soovitatakse madala glükeemilise koormusega (GK) dieeti. Kaalulangetamisel ei ole vaja ennast madalakaloraažiliste dieetidega piitsutada.

Kõrge vererõhu ja kolesteroolitasemega inimestele soovitatakse, transrasvade toidust eemaldamisest ning heade mono- ja polüküllastamata rasvhapete lisamisest ning rasvhapete üldise suhte tasakaalustamisest. Südame-veresoonkonnahaiguste riski seostatakse kindlate rasvade rohke tarbimisega.

Krooniliste haiguste puhul toimuvad muutused paranemise suunas, kui hakatakse järgima tervisliku toidu soovitusi. Kui paraneb vere lipiidide profiil, vähenevad põletikulised protsessid ja paraneb kõikide rakumembraanide töö (rasvad on membraanide peamised komponendid ja rasvhapetest toodetakse koehormoone, mis osalevad vere hüübimises, põletikureaktsioonides jne), siis saadakse ka terviseseisundi paranemine. Samuti on oluline antioksüdantide rikas toit, mis aitavad võidelda tõhusalt vähi ja teiste degeneratiivsete haiguste vastu, kaitsevad raku terviklikkust, aeglustavad vananemist, tugevdavad immuunsüsteemi ja võitlevad allergiatega.

Seedevaevuste korral (kõrvetised, kõhukinnisus, gaasid jms), aidatakse seedimistegevus toitumise abil normaliseerida, siis vaevused vähenevad. Kõhukinnisuse puhul lähtutakse nii tervisliku toidu soovitustest kui vedeliku tarbimise ja liikumise suurendamise olulisusest.

Toidutalumatuse korral antakse tervislikke toitumissoovitusi ka juhul, kus klient peab allergia või talumatuse tõttu jätma menüüst välja mõne toiduaine. Nt gluteenivaba, laktoosivaba, piimavaba, munavaba, kalavaba jne.

Tegevus:

Probleemide paremaks väljaselgitamiseks on soovitav pidada toitumispäevikut, kus 2-3 päeva vältel panete kirja, mida sööte ja joote ja kui palju.

Koos toitumisnõustajaga selgitatakse välja, mis on Teie probleemid ja mis eesmärgil on vaja toitumist muuta. Koostatakse esmane tegevuskava, antakse nõu menüü tervislikumaks muutmiseks ja vajadusel koostatakse toitumisnõustaja poolt tasakaalustatud tervislik menüü. Lepitakse kokku järgnev kohtumine.

Nõustamist viib läbi vastava ettevalmistuse saanud spetsialist. Nõustamine toimub OÜ Corrigo ruumides Jaama tn. 34 Jõhvi

Esmasel kohtumisel tuleks arvestada vähemalt 1 tunniga, järgnevad kohtumised 30-40 minutit (vajadusel kauem).

Lisainfo ja broneerimine:

Telefon: +372 333 1100
E-post: registratuur@corrigo.ee