Sünnimärkide kontroll

Melanoom on väga ohtlik nahavähi vorm, kuid piisavalt varakult avastades ravitav. Melanoom võib areneda sünnimärkidest, mistõttu peaks igaüks jälgima oma nahal toimuvaid muutusi.

Dermtest on Eestis uudne ja ainulaadne teledermatoskoopia teenus, mis aitab eristada paha- ja healoomulisi nahakasvajaid nahal.

Dermtest on lihtne, mugav ja usaldusväärne sünnimärgi-uuring, mille käigus tehakse sünnimärgist või nahamoodustisest suure suurendusega ülesvõte ja saadetakse see telemeditsiini võimalusi kasutades nahaarst-onkoloogile diagnostikaks. 48 h jooksul saadakse vastus, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning vastavalt sellele määratakse edasine tegevus, kas sünnimärk tuleb eemaldada, et teha laboriuuring või vajab jälgimist.

Dermtest aitab varakult avastada nahavähki.

Sünnimärgi uuring Dermtesti abil

Dermatoskoopia on tehnika, mida kasutatakse kogu maailmas, et suurendada melanoomi ja nahavähi varajast avastamist. Õigeaegse diagnostika ja raviga on nahavähk ja melanoom varajases staadiumis ravitav. Oluline on regulaarselt jälgida oma nahal toimuvaid muutusi. Melanoom võib tekkida naha kõikides kehapiirkondades, arenedes välja olemasolevast sünnimärgist või olla naha uues, kiiresti kasvavas ja muutuvas pigmendilaigus.

Millal on sünnimärgi-uuring vajalik?

  • kui nahal esinevad kasvavad ja muutuvad sünnimärgid
  • kui nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmentlaike
  • kui lähisugulastel on esinenud melanoom või mittemelanoomne nahavähk
  • Süstemaatiline naha kontrolluuring on soovitatav ka inimestele, kes on kasutanud või jätkuvalt kasutavad solaariumi. Samuti neile, kes saavad suuri UV doose ehk käivad “päikesereisidel”.

Teenus on saadaval ka kinkekaardina.

Lisainfo ja broneerimine:

Teenuste hindadega saab tutvuda meie hinnakirjas
Telefon: +372 333 1100
E-post: kristina.apet@corrigo.ee