Koroonaviiruse tasuta testimine

Tervisekeskus Corrigo aitab Eesti Vabariigi Valitsusel inimesi testida Eesti idapoolseimas küljes –  Narvas.
Koroonaviiruse testimise punkt asub aadressil Joala 20, 21004 Narva (jälgi suunaviitasid tänaval!)
Testpunkti põhipartneriks on tervishoiuasutus Medicum, labori koostööpartneriks SYNLAB.

Pea meeles!

  • Testimisele pääsemiseks tuleb telefoni teel ühendust võtta oma perearstiga.
  • Testpunkti kohale saavad tulla ainult need, kel on eelregistreeritud aeg ja digitaalne saatekiri.
  • Saatekirja väljastab üldjuhul perearst või Terviseamet, samuti teavitatakse (telefoni teel) testimist vajajat konkreetse kellaaja ja asukoha osas – oota kõnet!
  • Testimisele võetakse vastu ainult eelnevalt registreeritud patsiendid. 
  • Paneme väga südamele – niisama kohale (uudistama) tulla ei ole lubatud – see aeglustab märgatavalt spetsialistide tööd, ühtlasi on see ohtlik nii testija kui teiste, testimisele tulnud patsientide, tervisele!

Keda testitakse?

Testitakse ennekõike haigustunnustega ja meditsiinilise näidustusega inimesi, sealhulgas eakaid ja krooniliste haigustega inimesi. Testimise vajalikkuse otsustab Terviseamet või perearst, kes suunab patsiendi proovivõtmisele. Perearstidele on antud juhised, kuid lõplik otsus on alati perearsti arstlik otsus, mille ta teeb tundes oma nimistu patsiente, võttes arvesse patsiendi sümptomeid, üldist tervislikku seisundit ja kõiki kaasnevaid haiguseid.

Eesti Perearstide Seltsi liige, dr Argo Lätt: „Kõik, kes hakkavad nüüd perearstidele helistama, panen teile südamele, et usaldage oma perearstide otsust. Sõltumata laiendatud testimisega alustamisest on ennekõike tähtis tajuda, et viiruse levikut aitab kõige paremini tõkestada iga inimese vastutustundlik käitumine, mitte testimine. Seetõttu – võtke kodus püsimist tõsiselt, peske ja desinfitseerige käsi. Lihtsa viirusinfektsiooni sümptomeid võib ravida kodus. Test ja selle tulemus ei muuda haiguse kulgu. Küsimuste korral konsulteerige oma perearstiga“.

Tähelepanu! Kõige olulisemad sammud testimisele pääsemiseks:

  1. Kui haigestud või oled olnud kontaktne, helista oma perearstile! Perearst hindab testimise vajalikkust ja annab tervisenõu.
  2. Kui perearst otsustab, et testimine on vajalik, edastab ta elektroonse tellimuse laborisse ning sealt helistatakse sulle, et leppida kokku testimise aeg ja koht. Oota kõnet!
  3. Tule kokkulepitud ajal ja võta kaasa dokument! Ninaneelu proovi saab anda vaid elektroonse saatekirja saanud inimene kokkulepitud ajal isikut tõendava dokumendi alusel. Testitakse vaid laborile edastatud saatekirja omavat inimest. Niisama ei ole otstarbekas tulla kohale, testitakse eelregistreeritud inimesi. Testima tulles ära võta kaasa saatjaid, pereliikmeid (v.a kui see on vältimatu).
  4. Oota vastust, sulle helistatakse! Vastused saab kuni kahe tööpäeva jooksul, inimesele helistatakse. Vastused liiguvad ka digilugu.ee keskkonda.
  5. Kuni Sinu proovi vastus selgub, püsi kodus!
Laboris analüüsitakse ninaneelu proovist COVID-19 haigust (Coronavirus Disease 2019) põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 olemasolu. Tegemist on WHO poolt tunnustatud, Terviseameti ja teiste haiglate poolt kasutatava meetodiga. Tulemused saab teada kuni kahe tööpäeva jooksul.

Allikas: Synlab Eesti, täiendanud Tervisekeskus Corrigo