Koroonaviiruse avalik testimine

Tervisekeskus Corrigo aitab Eesti Vabariigi Valitsusel inimesi testida Eesti idapoolseimas küljes –  Narvas. Ida-Virumaal saab lisaks veel testida ka Sillamäel ning Kohtla-Järvel.
Tervisekeskus Corrigo koroonaviiruse avaliku testimise punkt asub aadressil Joala 20, 21004 Narva (jälgi suunaviitasid tänaval!). Testpunkti põhipartneriks on tervishoiuasutus Medicum, labori koostööpartneriks SYNLAB. Meie osutame proovivõtu teenust.

Pea meeles!

  • Testimisele pääsemiseks tuleb telefoni teel ühendust võtta oma perearstiga või helistada perearsti nõuandeliinil 1220.
  • Testpunkti kohale saavad tulla ainult need, kel on eelregistreeritud aeg ja digitaalne saatekiri.
  • Saatekirja väljastab üldjuhul perearst või Terviseamet – konkreetse kellaaja ja asukoha osas – oota kõnet või broneeri endale ise aeg leheküljel www.koroonatestimine.ee/patsiendile 
  • Testimisele võetakse vastu ainult eelnevalt registreeritud patsiendid. 
  • Paneme väga südamele – niisama kohale (uudistama) tulla ei ole lubatud – see aeglustab märgatavalt spetsialistide tööd, ühtlasi on see ohtlik nii testija kui teiste, testimisele tulnud patsientide, tervisele!

Kogu info testimise kohta on kättesaadav eesti, vene ja inglise keeles: www.koroonatestimine.ee

Kõige olulisema info testimise, karantiini ja lähikontaktsuse kohta leiad Terviseameti kodulehelt.

  1. Testimisele tule kokkulepitud ajal ja võta kaasa dokument! Proovi saab anda vaid elektroonse saatekirja saanud inimene kokkulepitud ajal isikut tõendava dokumendi alusel. Testitakse vaid laborile edastatud saatekirja omavat inimest.
  2. Testima tulles ära võta kaasa saatjaid, pereliikmeid (v.a kui see on vältimatu).
  3. Oota vastust. Vastused liiguvad digilugu.ee keskkonda. Testitulemuse sertifikaadi saad tasuta alla laadida Digiloost või kasutades TESTI.me mobiilirakendust, mille saad alla laadida SIIT
  4. Kuni Sinu proovi vastus selgub, püsi kodus!
Laboris analüüsitakse alates 17.01.2022 COVID-19 haigust (Coronavirus Disease 2019) põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 olemasolu ning AB gripi ning RS viiruse olemasolu. Tegemist on WHO poolt tunnustatud, Terviseameti ja teiste haiglate poolt kasutatava meetodiga.

Allikas: SYNLAB Eesti & Terviseamet, täiendanud Tervisekeskus Corrigo