Kehakoostise analüüs

Kas soovid teada oma keha bioloogilist vanust? Kas tead palju kaaluvad Sinu lihased ning kuidas on lihased ja rasv jaotunud Sinu kätel, jalgadel ning kerepiirkonnas?

Jawon ioi 353 kehaanalüsaator võimaldab saada kõike seda infot ja rohkemgi veel alustades baasinfost (kaal, pikkus jne.) ja lõpetades spetsiifilisemate näitajatega (lihasmass, rasva %, bioloogiline vanus jne.) Tulemused on 99% täpsusega ning soovituslikud tulemuste näitajad on kooskõlastatuses WHO’ga (Maailma Tervise Organisatsiooniga). Lisaks eelnevale infole kuvab Jawon põhiainevahetuse ning päevase soovitusliku kaloraaži.

Testi tulemusena saad teada keha bioloogilise vanuse, rasvaprotsendi ning rasvade jaotumise erinevatel kehaosadel, sinu rasvavaba kaalu, põhiainevahetuse ning päevase soovitusliku kaloraaži, juhised kaalu muutusteks.

Kui kaalu, rasva %, pikkuse ning lihaste osakaal ei ole kehas vastavalt soovituste järgi tasakaalus, pakub Jawon välja kaalu muutuste juhise. Välja on toodud soovituslik muutus päevases toidu kaloraažis ning samuti ka vajalik energiakulu suurendamine liikumise arvelt. Jawon ioi 353 võimaldab saada ülevaadet Sinu kehakoostise näitajatest, mis annab edaspidisteks treeninguteks ning toitumiseks teavet ning positiivse impulsi.

Kehakoostise analüüsi teenuse kirjeldus:

Jawon ioi 353 kehaanalüsaator võimaldab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning palju muid spetsiifilisi keha koostise näitajaid. Lisaks eelnevale infole kuvab Jawon põhiainevahetuse ning päevase soovitusliku kaloraaži. Kui kaalu, rasvaprotsendi, pikkuse ning lihaste osakaal ei ole kehas vastavalt soovituste järgi tasakaalus pakub Jawon välja kaalu muutuste juhise. Välja on toodud soovituslik muutus päevases toidu kaloraažis ning samuti ka vajalik energiakulu suurendamine liikumise arvelt.

Kehakoostise määramisel kasutatakse kergesti teostatavat ja täpset bioimpedantsi analüüs (BIA), et hinnata keha koostist ja toitumisvajaduste taset. Tetrapolaarne mitme spektriline (5-50-250 kHz) meetod annab täieliku analüüsi keha toitumise seisundi kohta. Seade toetab rasvumise põhjustatud tervisehäiretest tulenevate riskide tuvastamist ja võimaldab alatoitumuse seisundi avastamist.

Ioi353 analüüsib keha rasvavaba kaalu, pehmete kudede kehakaalu, rasva massi, kogu keha vedeliku koguse ning sisikonna ümbruse rasva koguse jpms. Kehaosade (segmentide) analüüs 5-le keha osale: kumbki jalg ja käsi ning keha keskosa.

Testi tulemusel saab klient teada:

 • rasvaprotsendi ning rasvade jaotumise keha erinevatel osadel (kerel, kätel, jalgadel)
 • keha rasvavaba kaalu
 • keha bioloogilise vanuse
 • põhiainevahetuse ning päevase soovitusliku kaloraaži
 • juhised kaalu muutusteks
 • konsultandipoolsed soovitused
 • test annab edasisteks treeninguteks ning toitumiseks teavet ning positiivse impulsi.

Mõõtmise järel toimub kokkuvõttev spetsialisti konsultatsioon, mille käigus tutvustatakse kliendile analüüsi tulemusi. Analüüs võimaldab saada ülevaate kehakoostise näitajatest, mis annavad teavet ning lisavad motivatsiooni treeningute ning toitumise parandamiseks. Analüüsi tulemused on 99% täpsusega ning soovituslikud tulemuste näitajad on kooskõlastatud WHO’ga (Maailma Tervise Organisatsiooniga).

Vajadusel koostatakse individuaalne tegevuskava (toitumis- ja treeningsoovitused), mis aitab ennetada ja lahendada ilmnenud probleeme.

Võimalikult täpse mõõtmistulemuse saavutamiseks soovitame järgmist:

 • Mõõtmine tuleb teha umbes 3-4 tundi pärast söömist.
 • Vältige diureetiliste toodete (nt kohv ja energiajoogid) tarbimist enne (umbes 4 tundi) mõõtmist.
 • Joo 2 klaasi vett umbes 2 tundi enne mõõtmist.
 • Väldi treeningut, sauna või muid liigset higistamist põhjustavaid tegevusi vähemalt 4 tundi enne mõõtmist.
 • Väldi alkoholi tarbimist vähemalt 24 tundi enne mõõtmist
 • Riietuge mõõtmiseks võimalikult kergelt.
 • Ole püstises asendis vähemalt 5 minutit enne mõõtmist.
 • Suuremate temperatuuri vahede puhul (sise- ja väliskeskkonna temperatuuri vahe) on vaja kehal lasta normaalsesse temperatuuri jõuda.
 • Käi WC-s enne mõõtmist.
 • Mõõtmisel hoidke käed keha suhtes 30-kraadise nurga all, seiske sirgelt ja hoidke mõõtmise ajal käepidemetel olevaid klahve. Mõõtmise ajal ära räägi ning väldi järske liigutusi.

Lisainfo ja broneerimine:

Teenuste hindadega saab tutvuda meie hinnakirjas
Telefon: +372 333 1100
E-post: registratuur@corrigo.ee