Gripivastane vaktsineerimine

Gripp on ägedalt kulgev viiruslik haigus, mis toimetab meie keskel hooajaliste puhangutena. See levib piiskade abil ka kõige tavalisemalt köhimisel ja aevastamisel. Haigust peetakse äärmiselt ohtlikuks imikutele, väikelastele, lapseootel naistele, eakatele ja krooniliste haigustega inimestele. Gripiviiruse vastu soovitatakse vaktsineerida nii täiskasvanuid kui ka lapsi ning teha seda igal viirushooajal.

Pakume gripivastast vaktsineerimist üldjuhul alates oktoobrist ja kuni detsembrini.

2023. aastal on tasuta gripivaktsiin kättesaadav üld- ja erihoolekande (ööpäevaringse ja kogukonnas elamise) teenusel olevatele inimestele, kõigile üle 60-aastastele, lapseootel naistele, kuni 7-aastastele lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele.

Tervisekeskus Corrigo on Tervisekassa vaktsineerimise lepingupartner.

Tasuta gripivaktsiini saama on oodatud: 

  • alla 7-aastased lapsed (6 kuud kuni 7 eluaastat k.a)
  • lapseootel naised
  • 60-aastased ja vanemad inimesed
  • immuunpuudulikkuse ravi (sh immuunsüsteemi talitust pärssivat ravi) saavad isikud, hematoloogilist või onkoloogilist haigust, kroonilisi südameveresoonkonnahaigusi, kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust, diabeeti, neerupuudulikkust või tuberkuloosi põdevad isikud.

Sihtrühmadesse kuuluvatele Ukraina sõjapõgenikust isikutele on gripivaktsiin samuti tasuta.

Kõik 8–19-aastased lapsed, kellel on terviseseisundi tõttu kõrgenenud risk raskeks haigestumiseks (südameveresoonkonna haigused, onkoloogilised haigused, immuunpuudulikkus, diabeet ja obstruktiivne kopsuhaigus), kes soovivad gripivastast vaktsineerimist, suuname Teie perearsti juurde, kuna riskirühma kuuluva patsiendi vaktsineerimise saab otsustada tema raviarst. 

Täpsemat infot gripivastase vaktsineerimise ja korralduse kohta leiab Tervisekassa vaktsineerimise veebist.

Pakume tööandjatele ka vaktsineerimist tellija asukohas. Juhul kui tööperes on sihtrühmadesse kuuluvad isikud, on vaktsiin nende jaoks tasuta.

LISAINFO JA BRONEERIMINE:

Telefon: +372 333 1105

E-post: irina.sizova@corrigo.ee

Terviseportaalis aadressil www.terviseportaal.ee