Gripivastane vaktsineerimine

Gripp on ägedalt kulgev viiruslik haigus, mis toimetab meie keskel hooajaliste puhangutena. See levib piiskade abil ka kõige tavalisemalt köhimisel ja aevastamisel. Haigust peetakse äärmiselt ohtlikuks imikutele, väikelastele, eakatele ja krooniliste haigustega inimestele. Gripiviiruse vastu soovitatakse vaktsineerida nii täiskasvanuid kui ka lapsi ning teha seda igal sügisel.

Pakume gripivastast vaktsineerimist üldjuhul alates oktoobrist ja kuni detsembrini.

Gripi vastu ootame vaktsineerima kõiki huvilisi alates kuuendast elukuust.

2022 aastal on laiendatud gripivastase vaktsineerimise sihtrühmasid, keda kutsutakse tasuta vaktsineerima. Tervisekeskus Corrigo on Tervisekassa vaktsineerimise lepingupartner.

Tasuta gripivaktsiini saama on oodatud: 

  • 60-aastased ja vanemad inimesed
  • alla 7-aastased lapsed (6 kuud kuni 7 eluaastat k.a)
  • lapseootel naised
  • immuunpuudulikkuse ravi (sh immuunsüsteemi talitust pärssivat ravi) saavad isikud, hematoloogilist või onkoloogilist haigust, kroonilisi südameveresoonkonnahaigusi, kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust, diabeeti, neerupuudulikkust või tuberkuloosi põdevad isikud, vanuserühmas 19-60 aastat.

Sihtrühmadesse kuuluvatele, Eesti kodanikust mittekindlustatutele ja Ukraina sõjapõgenikust isikutele on gripivaktsiin samuti tasuta.

Kõik 8–19-aastased lapsed, kellel on terviseseisundi tõttu kõrgenenud risk raskeks haigestumiseks (südameveresoonkonna haigused, onkoloogilised haigused, immuunpuudulikkus, diabeet ja obstruktiivne kopsuhaigus), kes tulevad Teie juurde gripivastast vaktsineerimist soovima, suuname perearsti juurde, kuna riskirühma kuuluva patsiendi vaktsineerimise saab otsustada tema raviarst. 

Pakume tööandjatele ka vaktsineerimist tellija asukohas. Juhul kui tööperes on sihtrühmadesse kuuluvad isikud, on vaktsiin nende jaoks tasuta.

LISAINFO JA BRONEERIMINE:

Telefon: +372 333 1105

E-post: irina.sizova@corrigo.ee

Üleriigiline digiregistratuur aadressil www.digiregistratuur.ee