Elektrostimulatsioon

Protseduur näeb endas erineva intensiivsuse ja sagedusega elektrivoolude kasutamist, mis tekitavad teatud rütmiga lihaste vahelduva kokkutõmbe ja lõdvestuse.

Teraapias rakendame kahte elektrostimulatsiooniseadet.

TENS on pindmise toimega valu vähendav, lihase ainevahetust parandav ja lõõgastav aparaat, mis sobilik eelkõige nendele, kes elektriravi ees veidi kartust tunnevad. TENS teraapia on nahale ka sära andva efektiga.

Portatiivne Chattanooga elektrostimulatsiooniseade on aga märksa mitmekülgsemate kasutusvõimalustega – selle abil on võimalik soodustada kahjustatud närvi taastumist, tugevdada lihaseid, parandada veenide ja arterite tööd, pakkuda taastavat, lõdvestavat massaaži, vähendada valu.

Eriline on see, et portatiivset elektrostimulatsiooni seadet on võimalik kanda terapeutiliste harjutuste sooritamise ajal ja selle abil panna tööle täpselt õiged lihased õigel ajahetkel, mis omakorda tähendab kiiremat taastumist.

Sellist meetodit kasutavad treeningutel ja traumadest taastudes ka mitmed Eesti tippsportlased – murdmaa- ja laskesuusatajad ning võrkpallurid.

Meie patsientide hulgas on kõige populaarsemad erinevad valu leevendavad programmid, mis on välja töötatud erinevatele kehapiirkondadele – õlaliiges, alaselg, põlveliiges jne.

Häid tulemusi on näidanud ka närvi funktsiooni taastav programm, mille abil on võimalik liigutada jalalaba või rannet, mida inimene närvikahjustuse tõttu ise kontrollida ei suuda.

Oluline on meeles pidada, et elektrostimulatsiooni kasutamisel on ka omad vastunäidustused ja piirangud, esmalt on nendeks südamerütmi häired ja kõrgenenud või ebastabiilne vererõhk.

Sellisel juhul on võimalik teraapia pikkust, intensiivsust ja sagedust muuta või valida sobivam teraapiameetod.

Lisainfo ja broneerimine:

Telefon: +372 333 1100
E-post: registratuur@corrigo.ee